Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja piłkowana 'Blue Bird' (pojemnik 3 litrowy)

Hydrangea serrata

Ilość:
28,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

HORTENSJA PIŁKOWANA O NIEBIESKICH KWIATACH!

 

Hortensja piłkowana 'Blue Bird' to niewielki krzew dorastający do 1 metra wysokości. Jego charakterystyczną cechą są jasnoniebieskie kwiaty, które ujęte są w płaskich kwiatostanach. Kolor kwiatów może się zmieniać w zależności od stopnia kwasowości gleby.  Liście hortensji są jasnozielone z miejscowymi czerwonymi przebarwieniamiW okresie jesiennym zmieniają kolor na kolor purpurowy!

Krzew bardzo dobrze sprawdza się sadzony na rabatach ogrodowych zarówno w nasadzeniach pojedynczych jak i w grupach. Polecany jest również do donic, które mogą uatrakcyjnić wygląd niejednego balkonu lub altanki. Należy pamiętać, iż hortensje preferują stanowiska półcieniste lub słoneczne.Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter)  

Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Preferuję gleby żyzne i próchnicze o kwaśnym odczynie. Zanim posadzimy roślinę najlepiej jest uzupełnić dołek nieodkwaszonym torfem.

 

Sadzonki hortensji ogrodowej Blue Bird oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina wiosną.


 

Główne zalety hortensji piłkowanej 'Blue Bird' :
  Jasnoniebieskie kwiaty zebrane w płaskie kwiatostany
  Nadaje się do niedużych ogrodów - dorosłe egzemplarze osiągają ok. 1 metr wysokości
  Jesienią liście wspaniale przebarwiają się na ogniste barwy
  Cenna i rzadka odmiana
Podstawowe informacje:
           
  jasnoniebieski VII - VIII do 1 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy