Hortensja piłkowana 'Kurenai'

Hydrangea serrata

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

UNIKAT WŚRÓD HORTENSJI

 

Oferowana hortensja to absolutny rarytas. Jest to piękna, bardzo rzadko spotykana odmiana o wyjątkowych intensywnie czerwonych kwiatach. 'Kurenai' dorasta do wysokości 1 metra oraz 80 cm szerokości. Jej prawdziwe piękno można podziwiać niezwykle długo gdyż kwitnie od czerwca do późnej jesieni! Kwiaty z początku są białe i wraz z trwającym sezonem cudownie wybarwiają się na czerwono.

 Hortensja należy do najwspanialszych roślin i nie powinno jej zabraknąć w żadnym ogrodzie dlatego też warto eksponować ją w okolicach altanek, tarasów czy głównych ścieżek. Można sadzić ją pojedynczo (np. na trawniku) jak i w towarzystwie innych odmian hortensji, żurawek czy funkii. Najlepiej czuje się na stanowisku półcienistym lub w lekkim słońcu. Odwdzięczy się wspaniałym wyglądem jeśli gleba będzie kwaśna, wilgotna i przepuszczalna.

Co więcej dobrze czuje się w miejscach zacisznych osłoniętych od silnych wiatrów. Na zimę należy okryć ją najlepiej agrowłókniną lub słomą. Jest to odmiana kolekcjonerska, unikatowa i niezwykle trudno ją dostać !!!

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym (patrz ostatnie zdjęcie).

 

Główne zalety hortensji 'Kurenai':
  UNIKAT, odmiana niezwykle trudno dostępna
  Niepowtarzalne czerwone kwiaty utrzymujące się od VI do X
  Pięknie prezentuje się na stanowiskach półcienistych
  Ogrodowy klasyk
Podstawowe informacje:
           
  biało-
czerwone
VI - X do 1 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy