Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Hortensja 'Schloss Wackerbarth'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
36,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KAMELEON

 

'Schloss Wackerbarth' jest rzadko spotykaną, jedyną w swoim rodzaju odmianą hortensji, której ogrom walorów dekoracyjnych sprawia, że w pierwszym momencie wygląda jak nie z tego świata. Kwitnie bardzo intensywnie od czerwca do października osiągając przy tym około 80 cm wysokości. Z początku płatki kwiatowe są seledynowe, później różowieją od środka, a pod koniec kwitnienia przybierają jednocześnie odcienie zieleni i landrynkowego różu lub lazurowego błękitu (w zależności od odczynu podłoża). 
 

Ta kolorowa piękność z pewnością powinna znaleźć się nawet najmniejszym ogrodzie. Ładnie prezentuje się sadzona na rabatach, w balkonowych pojemnikach, jak również jako soliter w miejscach wyeksponowanych.  Dobrym towarzystwem dla tej hortensji będą  niewysokie iglaki ,  pierisykiścienie.

 

Hortensja najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, stale wilgotnych o lekko kwaśnym odczynie oraz preferuje miejsca słoneczne lub półcieniste.  W naszym klimacie wymaga zimowego zabezpieczenia. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji.

 

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowy oferowany egzemplarz 


 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Schloss Wackerbarth' :
  Nowa odmiana o wielobarwnych kwiatach zdobiących roślinę od VI do X
  Kolor kwiatów zmienia się w zależności od zakwaszenia gleby
  Odmiana cenna, rzadka i poszukiwana
Podstawowe informacje:
           
  wielobarwny VI - X 80 cm słońce, półcień 3 l