Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Jagoda kamczacka 'Leningradskij Welikan'
Lonicera coerulea var. Kamtschatica

Status: roślina w produkcji
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,90 PLN
Ilość

Jagoda kamczacka to długowieczny krzew, należący do najwcześniej owocujących roślin jagodowych. Zakwita w połowie kwietnia i Kilka tygodni później (zwykle od połowy maja) możemy się cieszyć pierwszymi wspaniałymi owocami!  Są mięsiste, fioletowoczarne, pokryte niebieskim woskowym nalotem. Mają długość 2 – 3 cm i szerokość 1 cm. Są soczyste, mają słodko – kwaśny smak (przypominają naszą leśną jagodę).

Odmiana 'Leningradskij Welikan' dorasta do 1,7-2 metrów wysokości.. Owoce tej odmiany są duże, cylindryczne lub wąskoowalne w kolorze niebieskim. Owoce dojrzewają w połowie czerwca i nie opadają szybko z krzewu. Odmiana bardzo plenna - z jednego krzewu można zebrać od 2,5 do 5 kg owoców.

Jagoda kamczacka jest bardzo odporna na mrozy (do – 45 C). Najlepiej jest ją sadzić na stanowiskach słonecznych lub półcienistych w glebie żyznej, lekko kwaśnej lub obojętnej. Dobrze jest posadzić obok siebie 2 egzemplarze, aby się mogły wzajemnie zapylać. (w odległości około 1 metra) Bardzo smaczne i zdrowe owoce doskonale nadają się na deser. Można wykonywać z nich dżemy, soki, mrozić i suszyć.


Mają właściwości wzmacniające, aseptyczne i odtruwające organizm ze związków metali ciężkich. W Polsce jagoda kamczacka uprawiana jest od niedawna, obecnie jest coraz bardziej popularna.  Ceniona zwłaszcza za bardzo smaczne owoce i wysoką odporność na warunki uprawy.
 

Sadzonki jagody kamczackiej Leningradskij Velikan oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina w sezonie letnim.


 

Główne zalety jagody kamczackiej 'Leningradskij Welikan' :
Duże, bardzo smaczne owoce (2-3 cm długości)
Można z nich przyrządzać desery, dżemy i soki
Owoce długo utrzymują się na krzewie
Z jednego krzewu można zebrać do 5 kg owoców
Podstawowe informacje:
biało-
żółty
V - VI 1,7-2 m słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały| żółty
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz