25-6-2019: Informujemy, iż zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Jałowiec łuskowaty 'Floreant'

Juniperus squamata

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

Jałowiec łuskowaty 'Floreant' to karłowy, zimozielony krzew o zwartym, początkowo kulistym później nieregularnym, poduszkowatym pokroju. Posiada drobne, kłujące igły zebrane po 3 w okółku osadzone na dość sztywnych pędach. Jego niezwykłą cechą jest nietuzinkowe zabarwienie - na niebieskawym krzewie rozrzucone są nieregularne upstrzenia w kremowym kolorze. Dorasta on do około 40 cm wysokości i 100 cm szerokości.

 

Iglak ten wyróżnia się szczególnie dużą odpornością na trudne warunki klimatyczne oraz należy do grupy roślin mało wymagających i tolerancyjnych. Lubi gleby przepuszczalne i piaszczyste i ma skromne wymagania wilgotnościowe. Preferuje stanowisko słoneczne i jest w pełni odporny na mróz.

 

'Floreant' szczególnie polecany jest do małcyh ogrodów, ogrodów skalnych i aplinariów. Jego malowniczy wygląd sprawia, że przede wszystkim stosuje się go do uzupełnień na rabatach kolorystycznych lub wrzosowiskach. Jest też dobrą rośliną pojemnikową. Polecamy sadzenie tego jałowca w towarzystwie innych iglaków oraz bylin.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety jałowca łuskowatego 'Floreant':
  Niebieskie igły z licznymi kremowymi przebarwieniami
  Polecany do alpinariów i ogrodów skalnych
  Mało wymagający i łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  - - 40 cm słońce, półcień 2l