Jaśminowiec 'Innocence' (pojemnik 2 litrowy)

Philadelphus

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ALE PACHNIE!

 

Jaśminowiec to znany i ceniony krzew. Jego niewielkie wymagania, szerokie możliwości zastosowania oraz wspaniale pachnące kwiaty czynią go ogrodowym klasykiem.


'Innocence' to niezwykle efektowna odmiana jaśminowca o gęstym, wzniesionym pokroju, osiągająca wysokość 1,5 – 2 m. Charakterystyczne dla tej odmiany są ozdobne pstre liście –  owalne, ząbkowane, ostro zakończone, barwy ciemnozielonej z kremowymi i żółtawymi smugami, plamami. W czerwcu pojawiają się białe kwiaty, pojedyncze lub półpełne skupione w grona po kilka sztuk na wierzchołkach pędów. Wydzielają piękny, intensywny zapach.

Doskonale prezentuje się na rabatach, jako soliter czy też sadzony w gęstych szpalerach. (dobrze znosi przycinanie). Można go sadzić zarówno w grupach jak i w kompozycji z innymi roślinami np: krzewuszkami,  czy budlejami. Aby cieszyć się w pełni walorami tej urokliwej rośliny, również jej przyjemnym, silnym zapachem, warto posadzić ją w miejscu, którym będziemy przebywać np. w pobliżu domu czy altany.  Jest to roślina łatwa w uprawie i najlepiej czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych i półcienistych, gleba powinna przepuszczalna.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przedstawiamy wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 


 

 

Główne zalety jaśminowca 'Innocence' :
  Zniewalający zapach białych kwiatów
  Ładnie wygląda w kompozycji z krzewuszkami,  czy budlejami.
  Ogrodowy klasyk, mrozoodporny, mało wymagający krzew
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VII 1,5 - 2 m słońce, półcień 2 l