Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Jeżówka 'Blackberry Truffle'

Echinacea

Ilość:
18,90 PLN
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 

 
'Blackberry Truffle' jest fantastyczną odmianą o  kompaktowym pokroju dorastającą do 80 cm wysokości.  Posiada ciemno-zielone liście ponad którymi ukazują się okazałe, pełne kwiaty w cudownej, różowej barwie. W całej okazałości możemy podziwiać ją od lipca do października. Wspaniale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: rudbekieświeczniceprzetacznikiodętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.
 
Jeżówka jest łatwa w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego, oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W Polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.


 

Główne zalety jeżówki 'Blackberry Truffle':
  Zachwycające pełne różowe kwiaty 
  Ładnie wygląda w towarzystwie  rudbekii i odętek
  Bylina kwitnąca przez całe lato
  Idealna na słoneczne rabaty 
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - IX 70 - 80 cm słońce, półcień 1 l