Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Jeżówka blada (pojemnik 1 litrowy)

Echinacea pallida

Ilość:
15,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Jeżówka blada to cenna pozycja w szczególności dla koneserów ciekawych odmian. Kwiaty nie są aż tak duże jak u gatunku podstawowego natomiast urzekają swoim wdziękiem i delikatnością. Ta wspaniała odmiana dorasta od 80 do 100 cm wysokości i kwitnie od lipca do września.

 

Koszyczki kwiatowe utworzone są z okazałych pomarańczowo-brązowych środków i jasnoróżowych wąskich płatków. Roślina ta doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekieświeczniceprzetacznikiodętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

Jeżówka jest łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna.

 

 

Sadzonki jeżówki bladej oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu przedstawiamy przykładową oferowaną sadzonkę. 

Główne zalety jeżówki bladej:
  Odmiana o nietypowych delikatnych różowych kwiatach
  Idealna na kwiat cięty oraz do zasuszania
  Ładnie komponuje się z  z innymi jeżówkami  i rudbekiami
  Świetnie czuje się na stanowiskach słonecznych
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - IX 80 - 100 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy