Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Jeżówka 'Delicious Nougat' | Echinacea

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
19,50 PLN
Ilość

KOMPAKTOWA ŚNIEŻYNKA

Nowa odmiana o półpełnych kwiatach osadzonych na sztywnych silnie rozgałęzionych łodygach tworząca zwarte kępy dorastające do 50 cm wysokości. W całej okazałości możemy podziwiać ją od czerwca do września kiedy to wydaje mnóstwo biało-kremowych kwiatów z ciemnozielonym środkiem. Jej kompaktowe rozmiary niebanalna kolorystyka oraz obfitość kwitnienia zostały docenione na wystawie Zieleń to Życie 2018, gdzie 'Delicious Nougat' zdobyła brązowy medal.  


Warto sadzić ją na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Ładnie wygląda w grupach z innymi jeżówkami jak  również rudbekiamiświecznicamiprzetacznikamiodętkami czy języczkami. Można uprawiać ją na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

Jest łatwa w uprawie. dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna. Warto usuwać przekwitłe kwiatostany gdyż wydłuża to okres kwitnienia.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 lirowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowych oferowanych sadzonek w sezonie.

 

Główne zalety jeżówki 'Delicious Nougat' :
Oryginalne kremowo-białe kwiatostany z ciemnym środkiem
Brązowa medalistka wystawy Zieleń to Życie 2018
Motyle ją uwielbiają
Idealna na słoneczne rabaty i kompozycji w pojemnikach
Podstawowe informacje:

biało-
kremowy

VII - IX 40 - 50 cm słońce, półcień 1 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz