Jeżówka 'Kismet Yellow' (doniczka 1 litrowa)

Echinacea

Ilość:
16,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

ŻÓŁTA REWOLUCJA 

 

Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 

 
'Kismet Yellow' jest przepiękną pachnącą odmianą o kompaktowym pokroju dorastającą do 40 cm wysokości. Posiada ciemno-zielone liście ponad którymi ukazują się duże kwiaty w żółtym kolorze. W całej okazałości możemy podziwiać ją od lipca do października. Wspaniale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: rudbekieświeczniceprzetacznikiodętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.
 
Jeżówka jest łatwa w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego, oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W Polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna.
 
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.


 

Główne zalety jeżówki 'Kismet Yellow':
  Bardzo ładne żółte kwiaty zdobiące roślinę od VII do X 
  Ładnie wygląda w towarzystwie  rudbekii i odętek
  Bylina kwitnąca przez całe lato oraz jesienią
  Idealna na słoneczne kolorowe rabaty 
Podstawowe informacje:
           
  żółty VII - X 40 cm słońce, półcień 1 l