Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Jeżówka 'Magenta Pearl' (pojemnik 2 litrowy)

Echinacea

Ilość:
20,90 PLN
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

MIŁOŚĆ NA RABACIE

 

Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 

 
'Magenta Pearl' jest fenomenalną odmianą o kompaktowym pokroju dorastającą do 50 cm wysokości. Posiada ciemno-zielone liście ponad którymi ukazują się duże, karmazynowe kwiaty. W całej okazałości możemy podziwiać ją od lipca do października. Wspaniale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy silny efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda posadzona w otoczeniu takich roślin jak: rudbekieświeczniceprzetacznikiodętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.
 
Jeżówka jest łatwa w uprawie. Do prawidłowego wzrostu wymaga jedynie stanowiska słonecznego lub półcienistego, oraz przepuszczalnej umiarkowanie wilgotnej gleby. W Polskim klimacie jest całkowicie mrozoodporna.
 
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety jeżówki 'Magenta Pearl':
  Bardzo ładne ciemnoróżowe kwiaty zdobiące roślinę od VII do X 
  Ładnie wygląda w towarzystwie  rudbekii i odętek
  Bylina kwitnąca przez całe lato
  Idealna na słoneczne kolorowe rabaty 
Podstawowe informacje:
           
  karmazynowy VII - X 50 cm słońce, półcień 2 l