Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Jeżówka 'Pink Double Delight'

Echinacea

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Jeżówki to niezwykle urodziwe i niebanalne rośliny ogrodowe, które swoją lekkością i kolorami odmieniają każdy zielony zakątek. Ze względu na niskie wymagania, łatwość uprawy i ogromne walory dekoracyjne z roku na rok stają się coraz bardziej popularne. 'Pink Double Delight' to niesamowita odmiana o pełnych kwiatach. Środek kwiatu o pomponowym kształcie barwy różowej,  otaczają jaśniejsze  - blado-różowe kwiaty języczkowe. Kolor i główkowate kwiatostany stanowią o jej wyjątkowej i niepowtarzalnej urodzie. Dorosłe egzemplarze osiągają  60 – 80 cm wysokości. Ich prawdziwe piękno możemy podziwiać od lipca do września kiedy to ponad liśćmi ukazują się cudowne, duże kwiaty. Jej delikatny zapach przyciąga do ogrodu kolorowe motyle.

 

Jest mrozoodporna, dość łatwa w uprawie, dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych czy  półcienistych. Gleba umiarkowanie wilgotna, żyzna i przepuszczalna. 

 

Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 1 litrowym

 

Główne zalety jeżówki 'Pink Double Delight' :
  Piękne różowe, pełne kwiaty 
  Odmiana o silnych łodygach - doskonała na rabaty i obwódki
  Łatwa w uprawie, mrozoodporna
  Idealna na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - IX 60 - 80 cm słońce, półcień 1 l