Aktualny termin realizacji zamówień to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupówJeżówka 'Prima Ginger' (pojemnik 1 litrowy)

Echinacea

19,50 PLN
18,50 PLN
Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Jeżówka 'Prima Ginger' należy do wyjątkowej serii PRIMA, w skład której wchodzą atrakcyjne, różnobarwne odmiany o niskim wzroście, gęstym, zwartym pokroju oraz wyjątkowo obfitym kwitnieniu i dużych kwiatach. Zmienna barwa kwiatów prezentowanej odmiany tworzy jej wyjątkową i niepowtarzalną urodę. Na początku są pomarańczowe, w miarę rozkwitania jaśnieją i zmieniają odcień na różowo – łososiowy i blado pomarańczowy. Jej delikatny zapach przyciąga do ogrodu kolorowe motyle. Dorosłe egzemplarze osiągają 25 - 40 cm wysokości i 40 cm szerokości. Roślina mocno rozgałęziona o silnych łodygach. Kwitnie od lipca do października. 

 
Jest mrozoodporna, dość łatwa w uprawie, dobrze czuje się sadzona na stanowiskach słonecznych czy  półcienistych. Gleba umiarkowanie wilgotna, żyzna i przepuszczalna.  Aby długo  cieszyć się jej atrakcyjnym wyglądem należy regularne przycinać uschnięte kwiaty.

 

Doskonale prezentuje się na rabatach czy w ogrodach naturalistycznych. Sadzona w grupach z innymi jeżówkami tworzy wspaniały efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu takich roślin jak: rudbekie, świecznice, przetaczniki, odętki czy języczki. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym (14 cm x 14 cm).
Dzięki takim roślinom szybko osiągniesz egekt w ogrodzie!
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety jeżówki 'Parrot' :
  Niespotykany pomarańczowy  kolor kwiatów o zmiennych odcieniach 
  Odmiana o silnych łodygach - doskonała na rabaty i obwódki 
  Łatwa w uprawie, mrozoodporna
  Idealna na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  różowy, łososiowy, 
różowy
VII - IX 25 - 40 cm słońce, półcień 2 l