Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Jeżówka purpurowa 'Pow Wow White' (doniczka P9)

Echinacea purpurea

Ilość:
10,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
0.70 kg

BIAŁA REWOLUCJA
 

'Pow Wow White' to  świetna propozycja z docenionej serii krótkich i bardzo obficie kwitnących jeżówek. Ta wspaniała jeżówka w bardzo cennej odmianie zachwyca nas czystą, białą barwą dużych kwiatów osiągających około 10 cm średnicy, które silnie kontrastują z ciemnozielonymi, szorstkimi liścmi w języczkowatym kształcie. Białe płatki kwiatów są dość krótkie, a środek kwiatostanu ma żółte zabarwienie, co tworzy wspaniały efekt. Dorasta do 50-70 cm eksponując kwiat na silnej i sztywnej łodydze. Jej delikatny zapach przyciąga do ogrodu kolorowe motyle.

 

Jak na jeżówkę przystało kwitnie bardzo długo bo od czerwca do października! Doskonale zaprezentuje się na rabatach, w ogrodach naturalistycznych i pojemnikach. Najlepszym towarzystwem będą inne jeżówki, z którymi uzyskamy ciekawy efekt kolorystyczny. Równie pięknie wygląda w otoczeniu rudbekiiświecznicprzetacznikówodętkek czy języczek. Można ją również uprawiać na kwiat cięty! Kwiaty długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

Pow Wow jest dość łatwa w uprawie. Dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Preferuje gleby żyzne i przepuszczalne. W polskim klimacie jest w pełni mrozoodporna.

 

Sadzonki jeżówki Pow Wow White oferujemy w pojemniku p9 (9 cm x 9 cm)


Główne zalety jeżówki 'Pow Wow White'' :
  Efektowne białe kwiaty o średnicy nawet 10 cm!
  Idealna na kwiat cięty oraz do zasuszania
  Delikatny zapach przyciąga do ogrodu motyle
  Doskonale czuje się w kompozycji z innymi jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - X 50 - 70 cm słońce, półcień p9