Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Jeżyna bezkolcowa 'Thornfree'

Rubus fruticosus

Ilość:
21,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Jeżyna jest dekoracyjnym, jak również bardzo pożytecznym krzewem. Wiosną rośliny są pokryte białymi kwiatami, a jesienią obficie owocują. Wielu ogrodników uważa, że jeżyna ma najlepszy smak i aromat ze wszystkich owoców miękkich.

Owoce odmiany 'Thornfree' czarne z połyskiem, o stożkowatym kształcie są słodkie i soczyste. Ich dojrzewanie rozpoczyna się w sierpniu i trwa do września a nawet dłużej. Jemy je na surowo, możemy robić z nich dżemy lub mrozić. Są smacznym składnikiem sałatek owocowych oraz stanowią wspaniałą dekorację tortów, ciast i deserów. Dzieci wprost przepadają za owocami jeżyny.  
 

Oferowana odmiana jest również bardzo ozdobna – kwitnie dużymi, białymi kwiatami a ząbkowane liście jesienią zabarwiają się piękną, głęboką czerwienią. Jest to idealna roślina do nasadzeń przy kratce, pergoli czy nad łukiem. Profilaktycznie możemy je okryć przed mroźnymi wiatrami włókniną lub np. słomą. Gleba powinna być żyzna, a stanowisko słoneczne lub półcieniste. Zachęcamy do zakupu sadzonek jeżyny i życzymy sukcesów w uprawie.

 

 

Sadzonki jeżyny bezkolcowej Thornfree oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety jeżyny bezkolcowej 'Thornfree' :
  Owoce o wspaniałym smaku i aromacie
  Doskonała dodatek do ciast, deserów jak i do jedzenia na surowo
  Dekoracyjna, idealna na kratki, pergole czy łuki
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI 3 - 5 m słońce, półcień 2 l