Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Nowość
Produkt wyprzedany
F-J

Judaszowiec południowy Cercis siliquastrum

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
49,90 PLN
Ilość

Judaszowiec południowy to w naszym kraju dość rzadko spotykany krzew o wzniesionym i zaokrąglonym pokroju, dorastający do około 6 metrów wysokości. Purpurowe kwiaty pojawiają się pod koniec kwietnia i obficie zdobią pędy, koronę a nawet pień rośliny. Kwiaty mają lekko słodkawy smak i są jadalne - mogą być prawdziwym hitem naszych potraw. Po przekwitnięciu pojawiają się duże, błyszczące, skórzaste liście w kształcie serca. Początkowo matowozielone liście jesienią przebarwiają się na złoty kolor.

Jak uprawiać judaszowca

Uprawiając judaszowca należy zwrócić uwagę na podłoże w którym mamy zamiar sadzić roślinę. Najlepiej czuje się w glebach żyznych, przepuszczalnych, umiarkowanie wilgotnych i zasobnych w wapno. Dobrze czuje się sadzony na stanowiskach słonecznych, półcienistych osłoniętych przed wiatrem. Młodsze egzemplarze zalecamy okrywać na zimę ponieważ mogą przemarznąć. Nie wymaga cięcia, jedynie wycinamy uschnięte lub przemarznięte pędy.

Gdzie sadzić judaszowca

Ze względu na fantastyczne walory dekoracyjne judaszowiec dobrze sprawdzi się jako drzewko soliterowe, w ogródkach przydomowych, na rabacie lub w ogrodzie o tematyce orientalnej.


Sadzonki judaszowca południowego oferujemy w pojemniku 3 litrowym

 

Główne zalety judaszowca południowego:
Rzadki i niezwykle oryginalny krzew
Przepiękne purpurowe kwiaty
Ogromna ozdoba rabat i ogrodów przydomowych
Jadalne kwiaty
Podstawowe informacje:
purpurowy IV-V do 6 m słońce, półcień 3 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:na rabaty| pachnące kwiaty| soliter
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień
Termin kwitnienia:wiosna

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz