Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Kalina japońska 'Popcorn'

Viburnum plicatum

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.80 kg

Kalina japońska ‘Popcorn’ to piękny krzew o wzniesionych pokroju oraz charakterystycznym pagodowym ułożeniu pędów tworzących z czasem wyraźne piętra, delikatnie osadzone jedno nad drugim. Liście ciemnozielone, wyraźnie unerwione.jesienią przepięknie przebarwiają się na czerwono-purpurowy kolor!


Docelowo dorasta do około 2 - 3 metrów wysokości osiągając przy tym szerokość w granicach 1,5 metra. Szczególnie okazale prezentuje się w maju i czerwcu kiedy to pojawiają się białe kwiaty zebrane są w płaskie kwiatostany o średnicy 6 - 10 cm. Wyrastają one na sztywnych, długich osadkach wyniesionych ponad liście i są ułożone w dwóch szeregach wzdłuż pędów, tworząc niezwykle efektowny obraz w trakcie kwitnienia.

Szukając dla niej odpowiedniego stanowiska w ogrodzie należy wybierać miejsca zaciszne i osłonięte usytuowane w pełnym słońcu lub półcieniu. Preferuje gleby żyzne, wilgotne oraz lekko kwaśne. Doskonale prezentuje się jako soliter np. posadzony na środku trawnika. To Niezwykle efektowny krzew o przepięknych kwiatach i oryginalnym pokroju.

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowy oferowany egzemplarz 


 

Główne zalety kaliny 'Popcorn':
  Przepiękny i oryginalny pagodowy pokrój
  Urocze kremowe kwiaty o średnicy do 6 cm
  Doskonały jako soliter oraz jako tło dla niższych roślin
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI do 3 m słońce, półcień 3 l