Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

K-N

Kalina japońska 'Snowflake' Viburnum plicatum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
25,90 PLN
Ilość
Kalina japońska ‘Snowflake’ to piękny krzew o wzniesionych pokroju oraz charakterystycznym pagodowym ułożeniu pędów tworzących z czasem wyraźne piętra, delikatnie osadzone jedno nad drugim. Liście ciemnozielone, wyraźnie unerwione. jesienią przepięknie przebarwiają się na czerwono-purpurowy kolor. Ozdobna jest przez większość roku zarówno dzięki bardzo ładnym kwiatom jak i owocom. Docelowo dorasta do 2 metrów wysokości osiągając przy tym szerokość w granicach 1,5 metra. Szczególnie okazale prezentuje się w maju i czerwcu kiedy to pojawiają się białe kwiaty zebrane są w luźne, szczytowe kwiatostany, składające się z małych zielonobiałych kwiatów płodnych i białych, płaskich i dużych kwiatów płodnych. Po przekwitnieniu pojawiają się ozdobne, granatowe, błyszczące owoce, które chętnie jedzą ptaki.

Jak uprawiać kalinę

Odmiana ta jest mało wymagająca ale zdecydowanie preferuje gleby żyzne, wilgotne oraz lekko kwaśne. Należy pamiętać o wiosennym korekcyjnym przycinaniu jak i podlewaniu młodych egzemplarzy w susze. Taki zabieg ułatwi roślinie zbudowanie dużego i mocnego korzenia.

Gdzie sadzić kalinę

Szukając dla niej odpowiedniego stanowiska w ogrodzie należy wybierać miejsca zaciszne i osłonięte, usytuowane w pełnym słońcu lub półcieniu.  Doskonale prezentuje się jako soliter np. posadzony na środku trawnika. To niezwykle efektowny krzew o przepięknych kwiatach i oryginalnym pokroju nadający się do każdego typu ogrodu.

Sadzonki kaliny 'Snowflake' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety kaliny 'Snowflake':
Barwny akcent w ogrodzie
Odporna i łatwa w uprawie
Wielobarwna, przebarwiająca się
Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
biały V - VI do 2 m słońce, półcień 3l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| na żywopłoty| soliter
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz