Kalina japońska 'Watanabe'

Viburnum plicatum

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Kalina japońska ‘Watanabe’ to piękny krzew o ciemnozielonych, wyraźnie unerwionych liściach (jesienią przebarwiają się na czerwono-purpurowy kolor!).


Docelowo dorasta do około 2 metrów wysokości osiągając przy tym szerokość w granicach 1,5 metra. Roślina jest szczególnie ozdobna w okresie kwitniania. Kalina Watanabe kwitnie nawet pół roku! To jeden z najdłużej kwitnących krzewów. Kwiaty są płaskie, zebrane w lekko wypukłych baldachach.


Szukając dla niej odpowiedniego stanowiska w ogrodzie należy wybierać miejsca zaciszne i osłonięte usytuowane w pełnym słońcu lub półcieniu. Preferuje gleby żyzne, wilgotne oraz lekko kwaśne. Szczególnie polecana do małych przydomowych ogrodów.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej rośliny w sezonie jesiennym.

 

Główne zalety kaliny 'Watanabe':
  Zgrabny pokrój
  Ciekawe, dwubarwne liście
  Ładne biało-kremowe kwiaty
  Ozdobne owoce
Podstawowe informacje:
           
  biały V - X do 2 m słońce, półcień 2 l

 

KasiaGr napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
10/10
Piękna, kwitnąca sadzonka a właściwie krzaczek. Ma mnóstwo pączków, będzie jeszcze długo kwitła. Bardzo starannie opakowana , w ogóle nie "zmęczona" drogą.
baszka125 napisał:
Ocena:
ocenaocenaocenaocenaocena
10/10
Zamówiona roślina dotarła do mnie w bardzo dobrym stanie (solidnie zapakowana i całkowicie zgadza się z opisem). Chciałam serdecznie podziękować za profesjonalizm i miły kontakt. Napewno jeszcze skorzystam z Państwa sklepu. Wszystkim gorąco polecam Florini.