Już dziś dokonaj darmowej rezerwacji roślin. Wybieraj spośród 600 pozycji i odbierz do 10% rabatu. Dostawa i płatność na wiosnę.
Oferta ważna do 31 stycznia. Sprawdź szczegóły.Kalina koreańska 'Diana'

Viburnum carlesii

Ilość:
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ALE PACHNIE...

 

Fantastyczna odmiana kaliny, niezwykle dekoracyjna i intensywnie pachnąca. Jej kwiaty zebrane są w kuliste kwiatostany, pąki różowe, po rozkwitnięciu białe z różowym odcieniem. Liście ciemnozielone jesienią przybierają czerwono – pomarańczowe barwy. Pokrój krzewu kulisty, osiąga wysokość ok 1,5 m. Zakwita wraz z rozwojem liści w kwietniu/maju.
 
Dobrze czuje się w miejscach słonecznych i półcienistych w glebach żyznych, lekkich, obojętnych, lekko wilgotnych. Odmiana bardzo odporna, łatwa w uprawie, mrozoodporna. Pąki kwiatowe zawiązują się jesienią, dlatego nie powinniśmy ciąć pędów od jesieni aż do kwitnienia.
 
Ze względu na to, iż kwiaty tej kaliny upojnie i intensywnie pachną, powinniśmy wybrać dla niej wyjątkowe miejsce – obok domu, tarasu, altany czy w parkach w pobliżu ławek lub placów zabaw. Doskonale nadaje się do nasadzeń pojedynczych jak i grupowych, na rabaty mieszane.

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety kaliny koreanskiej 'Diana':
  Odmiana o intensywnie pachnących kwiatach
  Piękne różowo-białe kwiatostany od IV do VI
  Odporna, łatwa w uprawie
  Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
           
  biało-
różowy
IV - VI  1,5 m słońce, półcień 2 l