Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Kalina pagodowa 'St. Keverne'

Viburnum plicatum

Ilość:
23,90 PLN
22,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

NOWOŚĆ - KALINA O CUDNYCH KWIATACH

 

Kalina pagodowa to piękny krzew, który rzadko spotykany jest w naszych ogrodach. Jednocześnie jest godny uwagi ze względu na efektowne  białe kwiaty, które pięknie komponują się z ciemnozielonymi liśćmi.

Odmiana 'St Keverne' dorasta do 2 metrów wysokości i charakteryzuje się szeroko rozpostartymi gałęziami, na których osadzone są ciemnozielone liście. Dodatkowo na jesieni pięknie przebarwiają się na czerwono oraz fioletowo !!! Ten okazały krzew szczególnie efektownie prezentuje się w maju i czerwcu wówczas roślinę zdobią liczne białe kwiaty, które zebrane są w nieregularne kwiatostany.

Ponadto godne uwagi są czerwone owoce, które po dojrzeniu nabierają granatowoczerwonych barw. Najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych w glebie żyznej i wilgotnej. Jest to roślina mało wymagająca i mrozoodporna. Jednakże młode egzemplarze warto okrywać na zimę. Nadaje się do sadzenia w miejscach najbardziej eksponowanych.
 

 

Sadzonki kaliny St Keverne oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej rośliny w sezonie.

 

Główne zalety kaliny 'St Keverne':
  NOWOŚĆ - Rzadka spotykana odmiana
  Białe kwiaty zdobią kalinę w maju i czerwcu
  Jesienią liście nabierają czerwonych i fioletowych barw!
  Świetna pozycja do eksponowanych miejsc w ogrodzie
Podstawowe informacje:
           
  biały V - VI do 2 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy