Ketmia syryjska 'China Chiffon' (pojemnik 2 litrowy)

Hibiscus syriacus

Ilość:
25,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

RÓŻEM MUŚNIĘTY

 

Ketmia syryjska 'China Chiffon' to przepiękny krzew o wzniesionym, gęstym pokroju, dorastający do 1,5 m wysokości. Największą dekorację stanowią kwiaty, liczne, duże, pełne, o pięknej kremoej barwie z delikatną różową nutą. Zdobią roślinę od lipca aż do października. Niewiele roślin może pochwalić się tak długim okresem kwitnienia!

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.

 

 

Sadzonki ketmii China Chiffon oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowe oferowane przez nas sadzonki.

 

Główne zalety ketmii 'China Chiffon' :
  Bardzo długo kwitnie!
  Wyjątkowe pełne kwiaty w kremowo-różowej tonacji
  Fantastycznie wygląda prowadzona na drzewko
  Nadaja się również do uprawy w donicy
Podstawowe informacje:
           
  kremowo-różowy VII - X do 1,5 m słońce, półcień 2 l