Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Ketmia syryjska 'French Cabaret Purple'

Hibiscus syriacus

23,90 PLN
21,90 PLN
Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OLŚNIEWA PURPURĄ

 

Ketmia syryjska to przepiękny krzew o wzniesionym, gęstym pokroju, dorastający do 1,5 – 2 m wysokości. Największą dekorację stanowią liczne pełne duże kwiaty o pięknej purpurowej barwie . Pojawiają się w sierpniu i zdobią roślinę do jesieni. Dodatkową ozdobą są liście – ciemnozielone, powcinane, duże, przebarwiające się jesienią na złoto.

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety ketmii 'French Cabaret Purple' :
  Duże (10-12 cm) pełne purpurowe kwiaty 
  Idealna do tworzenia barwnych zestawień kolorystycznych
  Nadaja się również do uprawy w donicy
Podstawowe informacje:
           
  purpurowy pełny VIII - X do 1,5-2 m słońce, półcień 2 l