Ketmia syryjska 'Lavernder Chiffon'

Hibiscus syriacus

Ilość:
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

LAWENDOWY BLASK

 

Ketmia syryjska to przepiękny krzew o wzniesionym, gęstym pokroju, dorastający do 1,5 – 2 m wysokości. Największą dekorację stanowią kwiaty, liczne, duże o pięknej lawendowej barwie. Pojawiają się w sierpniu i zdobią roślinę do jesieni. Dodatkową ozdobą są liście – ciemnozielone, powcinane, duże, przebarwiające się jesienią na złoto.

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety ketmii 'Lavender Chiffon' :
  Piękne duże (10-12 cm) lawendowe kwiaty 
  Idealna do tworzenia barwnych zestawień kolorystycznych
  Nadaja się również do uprawy w donicy
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VIII - X do 1,5-2 m słońce, półcień 3 l