19-6-2019: Informujemy, iż najbliższy dzień wysyłkowy to 24 czerwca. Zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Ketmia syryjska 'Minerva'

Hibiscus syriacus

Ilość:
22,90 PLN
21,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

RÓŻOWA SYRYJKA

 

Ketmia syryjska 'Minerva' to niebanalny krzew o wzniesionym pokroju, dorastający do 2,5 m wysokosci. Niewątpliwie najwiekszą zaleta tej rośliny są jego liczne, duże kwiaty w różowo-fioletowym kolorze z purpurowym środkiem. Cenna ze względu na długi okres kwitnienia (od czerwca do września). Dodatkową ozdobą są jasnozielone trójklapowe lekko liście z postrzępionymi brzegami.

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.

 

Kupujesz sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowy oferowany egzemplarz 


 

Główne zalety ketmii 'Minerva' :
  Piękne duże różowo-fioletowe kwiaty
  Długo kwitnie
  Idealna do tworzenia barwnych zestawień kolorystycznych
  Nadaja się również do uprawy w donicy
Podstawowe informacje:
           
  różowo-
fioletowy
VII - IX do 2,5 m słońce, półcień 3 l