Ketmia syryjska 'Purple Ruffles' (Sanchoyo)

Hibiscus syriacus

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.40 kg

RÓŻA CHIŃSKA

 

'Purple Ruffles' to niezwykle ciekawa odmiana ketmii dorastająca do 2 metrów wysokości. Od sierpnia do października na długich, wzniesnionych pędach pojawiają się duże pojedyncze oraz pełne różowe kwiatostany, które są niewątpliwie ogromną ozdobą tej pięknej rośliny. Liście jasno-zielone,  trójklapowe o ząbkowanych brzegach pojawiają się późną wiosną.

 

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka jesienią.

 

Główne zalety ketmii 'Purple Ruffles' :
  Duże różowe kwiatostany
  Tworzy piękne i ciekawe żywopłoty
  Ładnie wygląda uprawiana w dużej donicy
Podstawowe informacje:
           
  różowy VIII - X 2 m słońce, półcień 3 l