Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Ketmia syryjska 'Red Heart'

Hibiscus syriacus

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CZERWONE SERCE

 

Ketmia syryjska to przepiękny krzew o wzniesionym, gęstym pokroju, dorastający do 1,5 – 2 m wysokości. Największą dekorację stanowią liczne kwiaty o pięknej białej barwie z czerwonym środkiem oraz żółtym grubym pręcikiem środkowym. Pojawiają się w sierpniu i zdobią roślinę do jesieni. Dodatkową ozdobą są liście – ciemnozielone, powcinane, duże, przebarwiające się jesienią na złoto.

Lubi gleby żyzne, próchniczne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne. Nie toleruje zbyt suchego lub wilgotnego podłoża. Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, osłonięte od wiatru. W miejscu bardzo nasłonecznionym mogą żółknąć liście, a w zacienionym słabiej kwitnie. Zaleca się zabezpieczenie zwłaszcza młodych roślin na zimę.

Ta niezwykle efektowna roślina wspaniale nadaje się jako soliter, można uprawiać ją również w pojemnikach do ozdoby tarasów czy balkonów. Równie pięknie będzie prezentowała się posadzona w grupie np. z kwitnącymi w tym samym czasie hortensjami, wrzosami lub jako swobodnie rosnący żywopłot, w obrębie odmiany albo z innymi o różnej kolorystyce kwiatów.

 

Sadzonki ketmii Red Heart oferujemy w pojemniku 2 litrowym .
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety ketmii 'Red Heart' :
  Piękne duże kwiaty o średnicy 8-10 cm 
  Idealna do tworzenia barwnych zestawień kolorystycznych
  Nadaja się również do uprawy w donicy
Podstawowe informacje:
           
  biało-czerwony VIII - X do 1,5-2 m słońce, półcień 2 l