Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Kielichowiec chiński

Sinocalycanthus chinensis

Ilość:
40,90 PLN
37,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.30 kg

KWIECISTA CZARA 

 

Kielichowiec chiński jest rzadkim krzewem o lekko egzotycznym wyglądzie, który osiąga do 2-3 metrów wysokości. Całe swoje piękno odsłania na przełomie czerwca i lipca, kiedy to pojawiają się duże, pachnące, czarkowate  kwiaty w białym kolorze. Dodatkową ozdobę rośliny stanowią również dekoracyjne, błyszczące liście w ciemno-zielonym odcieniu, które również mogą poszczycić się sporym rozmiarem.

Ze względu na nietuzinkowe walory dekoracyjne roślina pięknie prezentuje się w ogrodzie przydomowym, jako soliter (warto sadzić go w wyeksponowanym miejscu, w pobliżu domu, tarasu.) lub w barwnych zestawieniach z innymi  krzewami. Jest wprost idealna do ogrodów o tematyce orientalnej.


Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego, zacisznego i osłoniętego od wiatru oraz próchnicznego, przepuszczalnego i umiarkowanie wilgotnego podłoża. Młode egzemplarze wymagają zabezpieczenia przed mrozem. 

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety kielichowca chińskiego:
  Intrygujące białe kwiaty o intrygującym zapachu
  Idealny do ogrodów orientalnych
  Cenna pozycja dla kolekcjonerów
Podstawowe informacje:
           
 

biały

VI-VII 2 - 3 m słońce, półcień 3 l