Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Kiścień wawrzynowy 'Makijaż'

Leucothoe fontanesiana

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

ZŁOTY MEDALISTA WYSTAWY ZIELEŃ TO ŻYCIE 2006

 

Kiścień to wciąż mało znany krzew  w naszych ogrodach. W stanie naturalnym występuje w Ameryce Północnej. Ze względu na ogromną dekoracyjność zasługuje jednak na szerokie rozpowszechnienie. Odmiana 'Makijaż' to kompaktowa roślina o kulistym, lekko rozłożystym pokroju osiągająca 60 cm wysokości.

 

Jest to prawdziwa perełka. Nazwa odmiany nie jest przypadkowa - liście są wielobarwne pokryte marmurkowatymi plamkami i białymi cętkami. Jesienią przebarwiają się na odcienie czerwieni. Młode pędy mają liście w kolorze żółtym z pięknymi różowymi malunkami, następnie zielenieją. Dodatkowym atutem kiścienia jest fakt, iż nie gubi liście na zimę, przez co cały rok stanowi wspaniałą ozdobę ogrodu.


Kiścień jest jednym z najbardziej dekoracyjnych krzewów wrzosowatych, doskonale czuje się w otoczeniu wrzosów, pierisów, modrzewnic, gaultheri, azalii oraz niskich bylin. Oferowana odmina została doceniony przez ekspertów:

- zdobyła złoty medal wystawy "Zieleń to Życie" w 2006 roku!
- otrzymała brązowy medal na prestiżowej wystawie "Plantarium" w Booskop w 2008 roku!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym (zobacz ostatnie zdjęcie!).

 

Główne zalety kiścienia 'Makijaż:
  Niesamowite zabarwienie liści
  Medalista prestiżowych wystaw
  Jesienią liście przebarwiają się na odcienie czerwieni
  Odmiana bardzo trudno dostępna - ogrodowy unikat
Podstawowe informacje:
           
  - - do 60 cm słońce, półcień

2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy