Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

K-N

Klon palmowy 'Orange Dream' | Acer palmatum

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
51,90 PLN
Ilość

JAPOŃSKI MOTYW W OGRODZIE


Klon palmowy to jeden z najbardziej dekoracyjnych krzewów na świecie, który ceniony jest przede wszystkim za malownicze liście i urzekający pokrój. Wiosną liście są intensywnie pomarańczowe, latem przybierają kolor jasnożółty z czerwoną obwódką, a jesienią ponownie przebarwiają się na jasnopomarańczowo. Zaletą odmiany jest to, że utrzymuje wiosenny kolor znacznie dłużej niż większość klonów japońskich. Nie zielenieje na lato jak większość żółtych odmian.

Dorosłe egzemplarze dorastają do 2-3 m wysokości, liście siedmioklapowe, głęboko powicinane, średniej wielkości. W ogrodzie warto wybrać dla niego miejsce dobrze eksponowane, które doskonale podkreślą jego walory i pozwolą mu się elegancko prezentować.  Jest to roślina, którą należy sadzić na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych, dobrze też aby było to miejsce zaciszne, odsłonięte od wiatrów. Gleba powinna być żyzna, przepuszczalna i lekko kwaśna.


Jest to roślina mrozoodporna jednakże podczas bardzo surowych zim może przemarzać, głównie ze względu na silny wiatr niż mróz dlatego też dodatkowa osłona np. agrowółóknina zabezpieczy nasz okaz. Alternatywą dla uprawy klonów w gruncie są nasadzenia w donicach stojących. Od wiosny do później jesieni mogą zdobić balkony, tarasy oraz miejsca w ogrodzie natomiast na zimę przenosimy je do nieogrzewanego pomieszczenia (np. garażu)

Sadzonki klona Orange Dream oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

Główne zalety klonu 'Orange Dream' :
Jeden z najbardziej dekoracyjnych krzewów na świecie!
Tworzy silny akcent w ogrodzie dzięki żywej i jasnej barwie liści
Nadaje się do uprawy w pojemnikach na balkonach i tarasach
Wprowadza orientalny klimant do ogrodu
Podstawowe informacje:
- -

2 - 3 m

słońce, półcień 3l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| do pojemników| na rabaty
Stanowisko:słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz