Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Kocimiętka Faassena 'Cat's Pajamas'

Nepeta faassenii

Dostępne:
Dostępny od maja
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg
Kocimiętka to niezwykle dekoracyjna roślina o bardzo aromatycznym zapachu, który wręcz uwielbiają nasi czworonożni przyjaciele. 'Cat's Pajamas' to wspaniała, kompaktowa odmiana o zwartym pokroju (pędy nie wyginają się) o zadziwiająco długim i obfitym kwitnieniu. Bylina tworzy zwarte, niziutkie kępy, które maksymalnie osiągają około 35 cm wysokości i 50 cm szerokości. Wzniesione pędy udekorowane są drobnymi, niezwykle aromatycznymi liśćmi o ząbkowanych brzegach. Drobne, niebieskofioletowe kwiaty, pojawiają się od nasady wzniesionych łodyg aż po sam szczyt. Zdobią roślinę od czerwca do września i wabią do ogrodu pszczoły, trzmiele i motyle. 

 

Jak uprawiać kocimiętkę Faassena 'Cat's Pajamas'

 

Najlepiej czuje się w pełnym słońcu, na niezbyt żyznym, umiarkowanie wilgotnym podłożu. Przekwitnięte kwiatostany kocimiętki należy przyciąć, co spowoduje jej powtórne kwitnienie.

 

Gdzie sadzić kocimiętkę Faassena 'Cat's Pajamas'

 

Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, murkach, obwódkach oraz jako roślina zadarniająca w towarzystwie krzewów lub bylin. Zdecydowanie ładniej prezentuje się sadzona w większej grupie (po kilka sztuk). Ze względu na szybki rozrost pięknie pokryje każdą przestrzeń.
 

 

Sadzonki kocimiętki oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety kocimiętki Faassena 'Cat's Pajamas' :
  Kompaktowa odmiana o niezwykle długim i obfitym kwitnieniu
  Pędy udekorowane są kwiatami od nasady aż po sam szczyt!
  Odmiana odporna na mróz i suszę.
  Idealna na skalniaki,rabaty czy do ogrodów naturalistycznych 
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VI - IX 30 - 35 cm słońce, półcień 1 l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy