Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

K-N

Kocimiętka Faassena 'Walker's Low' | Nepeta faassenii

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
15,90 PLN
Ilość

Kocimiętka to niezwykle dekoracyjna roślina o bardzo aromatycznym zapachu, znana z niewielkich wymagań i potrzeb. Odmiana 'Walker's Low' cechuje się zadziwiająco długim i obfitym kwitnieniem - od maja do września oraz wysokim wzrostem – osiąga nawet 60 cm wysokości. Rośnie w formie gęsto rozgałęzionej kępy o długich nibykłosach urzekających lawendowo-niebieską barwą. Ich woń odstrasza muchy i komary.
 

Preferuje stanowisko słoneczne oraz przepuszczalne, raczej suche i przeciętne podłoże. Po przekwitnięciu należy roślinę przyciąć co spowoduje obfite powtórne kwitnienie i ładniejszy pokrój. Jest odporna na suszę, bardzo wytrzymała, w pełni mrozoodporna i łatwa w uprawie.
Idealnie sprawdzi się sadzona na rabatach, skalniakach, murkach, obwódkach oraz jako roślina zadarniająca w towarzystwie krzewów lub bylin. Doborowym towarzystwem dla tej odmiany będą inne kocimiętki, szałwie jak i również trawy i byliny zwłaszcza kontrastujące kolorem np. żółte. Zdecydowanie ładniej prezentuje się sadzona w większej grupie (po kilka sztuk). Ze względu na szybki rozrost pięknie pokryje każdą przestrzeń. Nadaje się również do uprawy w pojemnikach.


Zapraszamy do przeczytania artykułu na blogu o kocimiętkach:


 

Sadzonki kocimiętki Walker's Low oferujemy w pojemniku1 litrowym

Główne zalety kocimiętki Faasena 'Walker's Low':
Długi okres kwitnienia
Długie, lawendowo-niebieskie kwiatostany
Dobra do uprawy w pojemnikach
Niekłopotliwa i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
lawendowo-niebieski VI - IX do 60 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:20-60 cm
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| pachnące kwiaty| rośliny okrywowe
Termin kwitnienia:lato
Kolor kwiatów:niebieski
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz