Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Kolcowój 'New Big' - Jagody Goji

Lycium barbarum

Ilość:
23,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

JAGODY GOJI - TAJEMNICA DŁUGOWIECZNOŚCI

 

Kolcowój to niewysoki krzew osiągający do 2 metrów wysokości o wniesionych łukowato wygiędych delikatnie zwisających pędach. 'New Big'' jest wyselekcjonowaną odmianą  odznaczającą się dużymi (do 2 cm) owocami.

Od sierpnia do października kolcowój jest wlęcz oblepiony przez przyciągające wzrok czerwone podłużne owoce. Uznawane są za najzdrowsze owoce świata o ogromnych walorach leczniczych. Zawierają błonnik, żelazo, witaminy C, E, B1, B2, B6, wapń, cynk, potas oraz antyoksydanty. Jagody Goji zbawiennie wpływają na układ pokarmowy, hamują procesy starzenia oraz wspomagają regenerację komórek. Owoce spożywamy bezpośrednio z krzewu lub po zasuszeniu.

Dużą ozdobę stanowią także urocze purpurowo-fioletowe kwiaty pojawiające się od czerwca aż do sierpnia. Kolcowój jest łatwy w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowiskach słonecznych (wtedy owoce najlepiej dojrzewają), jest tolerancyjny co do gleby. Możemy go uprawiać także w donicy.
 

 

Sadzonki kolcowoju New Big oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety kolcowoju 'New Big' :
  Duże czerwone owoce
  Bogactwo witamin zawarte w owocach
  Purpurowo-fioletowe kwiaty
  Łatwy w uprawie i mrozoodporny
Podstawowe informacje:
           
  purpurowo-
fioletowy
VI - VIII do 2 m słońce, półcień 2 l