Kosaciec (Irys) amerykański 'Degas Dancer'

Iris

Dostępne:
Dostępny od maja
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

Irys ‘Degas Dancer’ to efektowna i mało wymagająca roślina. Wytwarza dwubarwne kwiaty o pofałdowanych płatkach. Dolne płatki są białe, mają jasnoniebieskie obrzeża. Górne płatki są czysto białe, a brodawki złocistożółte. Kwitnie wcześnie w maju i czerwcu. 

 
Preferują stanowiska słoneczne, lekko zacienione, suche, umiarkowanie wilgotne, zaciszne, osłonięte przed wiatrem. Lubią glebę lekką i przepuszczalną. Nadają się na rabaty bylinowe. Można je sadzić wzdłuż ogrodzeń, ścian, ścieżek, w okolicy oczek wodnych. Przepięknie prezentują się w dużych grupach. Warto sadzić z innymi odmianami kosaćców, floksami i jeżówkami. Są mrozoodporne, mogą pozostawać w glebie przez cały rok. Nadają się na kwiat cięty.
 
Co kilka lat, na jesień wykopujemy i dzielimy kłącza. Po przekwitnieniu pozwalamy roślinie przeschnąć, po czym ją przycinamy w formie wachlarza. Sadząc je w lekkim półcieniu przedłużymy nieco kwitnienie.
 
Irys bródkowy występuje prawie w 20 000 odmianach, które różnią się barwą kwiatów, wysokością, żyłkowaniem, brzegiem płatków, które mogą być pomarszczone, gładkie, fryzowane. Różnią się także liśćmi i okresem kwitnienia. Większość z nich przepięknie pachnie i wabi do ogrodu owady.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety kosaćca amerykańskiego 'Degas Dancer':
  Niesamowite biało-lawendowe kwiaty
  Ogrodowy klasyk
  Obficie wabi pszczoły i motyle
  Idealny do okolic oczka wodnego
Podstawowe informacje:
           
  biało-
lawendowy
VI - VII 50-70 cm słońce, półcień 2 l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy