Kosaciec (Irys) amerykański 'Pastel Charm'

Iris

13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg
To zachwycająca miniaturowa odmiana irysa dorasta do 40 cm. Kwiaty koloru bordowego, wyraziste, intensywnie wybarwione, z lekko pofałdowanymi płatkami. Górne płatki są jednolite, niżej widać jaśniejsze, kremowe przebarwienia, które tworzą cętkowany wzór. Bródka koloru fioletowego. Charakteryzuje się wczesnym terminem kwitnienia na przełomie kwietnia i maja. Mają wzniesione, szablaste, sztywne szarozielone liście.
 
Gleba przeciętna, ogrodowa, piaszczysta, raczej sucha, żyzna, lekka i przepuszczalna. Roślina jest tolerancyjna jeżeli chodzi o gleby. Najlepiej kwitną na stanowiskach słonecznych, toleruje również miejsce półcieniste, ale suche.
 
Polecany do ogrodów przydomowych, orientalnych w grupach. Idealny na rabaty do ogrodów skalnych, na rabaty bylionowe, wzdłuż ścieżek, i na obwódki niskich rabat. Łatwy w uprawie. Mrozoodporny. Odmiana wyselekcjonowana w 1964 r.
 
Po przekwitnięciu zaleca się usuwanie, wycinanie uschniętych pędów kwiatostanowych, u ich nasady, by uniknąć zawiązywania nasion, które roślinę osłabiają. Gdy gleba jest stale wilgotna, nieprzepuszczalna i rośliny posadzone są w cieniu, wówczas atakowane są przez choroby bakteryjne i grzybowe. Kwiaty przyciągają motyle, to roślina silnie pachnąca. Co 3 – 4 lata roślinę należy odmładzać – najlepiej koniec sierpnia, sadzić młode części kłącza byliny w nowe miejsca.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety kosaćca amerykańskiego 'Pastel Charm':
  Niesamowite bordowe kwiaty
  Odmiana silnie pachnąca
  Obficie wabi pszczoły i motyle
  Mrozoodporny, łatwy w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  bordowy IV - V 30-40 cm słońce, półcień 2 l

 


Brak produktów

Ten produkt nie posiada produktów powiązanych

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy