Kosaciec (Irys) bródkowy 'Fire Cracker'

Iris germanica

Ilość:
12,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CZARUJĄCY PŁOMIEŃ

 

Kosaciec bródkowy to efektowna i mało wymagająca roślina, dlatego jest chętnie uprawiana w przydomowych ogrodach. Przepięknie prezentuje się sadzona w dużych grupach. Można stosować ją na rabaty bylinowe, wysadzać wzdłuż ogrodzenia, ścian czy w okolicy oczek wodnych. Nadaje się na kwiat cięty.


Kosaciec bródkowy 'Firecracker' to bardzo ciekawa i efektowna odmiana irysa. Płatki kwiatów zabarwione na żółto-brązowy kolor z lekką nutą czerwieni, które świetnie ze sobą kontrastują dając delikatny efekt  płomienia. Warto zestawiać go z innymi odmianami kosaćcówfloksamidzielżanamirudbekiami czy jeżówkami

 

Irysy najlepiej posadzić na stanowiskach słonecznych gdzie kwitną najobficiej, ale krótko. Sadząc je w półcieniu, przedłużamy nieco kwitnienie. Nie są wymagające co do gleby, ale najlepiej rosną  na glebie żyznej, przepuszczalnej. Obficie wabi pszczoły i motyle! Prawdziwy skarb w ogrodzie. Polecamy! 

 

WSKAZÓWKA:
Po przekwitnięciu zaleca się wyninanie pędów kwiatostanowych. Zabieg ten ma na celu uniknięcie zawiązywania nasion, które jest dla rośliny niezwykle wyczerpujące.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym

 

Główne zalety kosaćca bródkowego 'Fire Cracker':
  Niebanane  żółto-brązowe kwiaty z lekką nutą czerwieni
  Idealy do nasadzeń w okolicach oczek wodnych
  Lubi towarzystwo floksówdzielżanów i jeżówek
  Łatwy w uprawie, mrozoodporny
Podstawowe informacje:
           
  żółto-brązowy V - VI 80 cm słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy