Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyKostrzewa sina 'Azurit'

Festuca glauca

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

NIEBIESKA TRAWA - WSPANIAŁA DO KOMPOZYCJI!


Kostrzewa sina to efektowna trawa ozdobna tworząca okrągłe kępki. Ceniona ze względu na fantastyczne zabarwienie igieł i piękny pokrój. Odmiana 'Azurit' cechuje się wspaniałym niebieskim zabarwieniem igieł, które utrzymuje się na roślinie przez cały sezon, także zimą. Dodatkową zaletą są sztywne igły, które nie pokładają się na rabacie i ładny zwarty pokrój.


W okresie od maja do czerwca roślina zdobiona jest przez bardzo liczne słomkowe kwiatostany długości do 30 cm. Wspaniała roślina do wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy bylinami czy iglakami. Bardzo ładnie wygląda sadzona na skalniakach, rabatach bylinowych i skarpach. Możemy ją także wykorzystać do kompozycji pojemnikowych np. z roślinami jednorocznymi.


Jest mało wymagająca i łatwa w uprawie, najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych, glebach przepuszczalnych, nawet piaszczystych. Kostrzewa posadzona w żyznej glebie często traci swój kolor i robi się zielona. Całkowicie mrozoodporna.

 

 

Sadzonki kostrzewy Azurit oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety kostrzewy sinej 'Azurit' :
  Niebieskie liście utrzymują się przez cały sezon, także zimą
  W maju i czerwcu zdobia ją liczne słomkowe kwiaty
  Mało wymagająca, najlepiej rośnie na piaszczystej glebie
  Doskonale przezentuje się w otoczeniu funki, brunner i żurawek
Podstawowe informacje:
           
  jasno-
brązowy
V - VI 25 - 30 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy