Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Kostrzewa sina 'Elijah Blue'

Festuca glauca

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ2
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

NIEBIESKA PIĘKNOŚĆ


Kostrzewa sina to efektowna trawa ozdobna tworząca okrągłe kępki. Ceniona ze względu na fantastyczne zabarwienie igieł i piękny pokrój. Odmiana 'Elijah Blue' cechuje się wspaniałym niebieskim zabarwieniem igieł, które utrzymuje się na roślinie przez cały sezon, także zimą.


W okresie od maja do czerwca roślina zdobiona jest przez bardzo liczne słomkowe kwiatostany długości do 30 cm. Wspaniała roślina do wypełniania wolnych przestrzeni pomiędzy bylinami czy iglakami. Bardzo ładnie wygląda sadzona na skalniakach, rabatach bylinowych i skarpach. Możemy ją także wykorzystać do kompozycji pojemnikowych np. z roślinami jednorocznymi. Dobrze komponuje się z żurawkami, brunnerami i funkiami.


Jest mało wymagająca i łatwa w uprawie, najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych, glebach przepuszczalnych, nawet piaszczystych. Kostrzewa posadzona w żyznej glebie często traci swój kolor i robi się zielona. Całkowicie mrozoodporna.

 

 

Sadzonki kostrzewy Elijah Blue oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety kostrzewy sinej 'Elijah Blue' :
  Niebieskie liście utrzymują się przez cały sezon, także zimą
  W maju i czerwcu zdobia ją liczne słomkowe kwiaty
  Mało wymagająca, najlepiej rośnie na piaszczystej glebie
  Doskonale przezentuje się w otoczeniu funki, brunner i żurawek
Podstawowe informacje:
           
  jasno-
brązowy
V - VI 35 - 40 cm słońce, półcień 1l