Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Krokosmia 'Lucifer' (pojemnik 1 litrowy)

Crococmia x crocosmiiflora

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

'Lucifer' to piękna odmiana krokosmii o szkarłatnoczerwonych, dzwonkowatych kwiatach, zebranych w kwiatostany na szczycie  łukowato wygiętych łodyg. Liście lancetowate, intensywnie zielone dorastają do ok 60-80 cm (roślina z kwiatostanem osiąga wysokość ok 120 cm). Kwitnie od czerwca do września.


Nie jest wymagająca co do podłoża, ale najlepiej rośnie na glebie żyznej, przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej na stanowisku słonecznym i półcienistym. Na zimę trzeba roślinę okryć, a w zimniejszych rejonach zaleca się wykopać bulwy i przechować w piasku w chłodnym miejscu.

'Lucifer' przepięknie prezentuje się sadzony w dużych grupach. Można stosować go na rabaty bylinowe w towarzystwie np. liliowców czy mieczyków, wysadzać wzdłuż ogrodzenia, na tle wyższych krzewów oraz uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.

 

Sadzonki krokosmii Lucifer oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety krokosmii 'Lucifer':
  Finezyjne, szkarłatnoczerwone kwiaty
  Pięknie wygląda w dużej grupie
  Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  szkarłatnoczerwony VI - IX do 1,2 m słońce, półcień 1 l