Kruszyna pospolita 'Fine Line'

Frangula alnus

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

LIŚCIE JAK NITKI

 

'Fine Line' to oryginalna, prawie niespotykana na polskim rynku, odmiana kruszyny. Wywodzi się ze skrzyżowania dwóch odmian kruszyny pospolitej - 'Columnaris' i 'Asplenifolia'.

Jest to krzew o delikatnych, przewieszających się pędach z których wyrastają cieniutkie pofalowane liście. Dorosłe egzemplarze osiągają maksymalnie 1,8 metra wysokości. Dzięki temu, że nie rośnie zbyt szybko, nadaje się także do niedużego ogrodu lub do sadzenia w donicach.

Największą ozdobą są fantastyczne nitkowate liście osiągające nawet do 10 cm długości. Mają nieregularne brzegi i soczystozielony kolor, który jesienią zamienia się w piękny złoty.

Kwiaty są niepozorne - zielonkawe. Bardziej ozdobne są owoce - początkowo czerwone, w miarę dojrzewania zmieniają barwę na czarną. Roślina cenna także ze względu na skromne wymagania glebowe i wilgotnościowe. Najlepiej czuje się na stanowiskach na słonecznych lub półcienistych.

Jest to wyjątkowa, niespotykana odmiana. Pomimo egzotycznego wyglądu, jest w pełni mrozoodporna. Możemy posadzić ją na rabatę lub do pojemnika. Nadaje się także do ogrodów japońskich, pięknie wygląda także prowadzona na drzewko.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety kruszyny 'Fine Line':
  Niesłychanie dekoracyjne ulistnienie (jesienią złote)
  Wolny wzrost
  Nadaje się do ogrodów japońskich
  Roślina niekłopotliwa, mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  zielony VI - VII 180 cm słońce, półcień 2 l