Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyKrwawnik pospolity 'Milly Rock Rose' (pojemnik 1 litrowy)

Achillea millefolium

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOMPAKTOWE CIEMNORÓŻWE KĘPY

 

Krwawnik pospolity to mało wymagająca bylina o wyprostowanych sztywnych pędach, na których osadzone są soczystozielone liście. Szczególnie efektownie prezentuje się w okresie kwitnienia.

'Milly Rock Rose' to kompaktowa odmiana krwawnika osiągająca  25-30 cm wysokości. W okresie od czerwca do września ponad liśćmi ukazują się efektowne wielobarwne koszyczki kwiatowe w intensywnie różowym kolorze z kremowym środkiem, które zebrane są płaskie baldachogrona. Można je wykorzystać zarówno do nasadzeń na rabatach, w ogrodach skalnych jak i  pojemnikach stojących. Ponadto jest to roślina, która doskonale nadaje się na kwiat cięty. Bardzo ładnie wygląda w otoczeniu innych krwawników jak również w kompozycji z jeżówkami, odętkami, rudbekiami czy przetacznikami.


Dobrze czuje się praktycznie na każdej glebie (nawet suchej i piaszczystej). Preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Usuwając przekwitłe kwiaty możemy znacznie przedłużyć kwitnienie.

 

Sadzonki krwawnika Milly Rock Rose oferujemy w pojemniku 1 litrowym
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety krwawnika 'Milly Rockr Rose':
  Efektowne ciemnoróżowe kwiaty zdobiące roślinę od VI do IX
  Pięknie prezentuje się w w donicach stojących w aranaranżacjach tarasowych
  Odporna, mało wymagająca (rośnie nawet w glebie suchej i jałowej)
Podstawowe informacje:
           
  ciemnoróżowy
 z kremowym środkiem
VI - IX 20-30 cm słońce, półcień 1l