Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Krzewuszka cudowna 'Czechmark Trilogy' (RARYTAS)

Weigela florida

Ilość:
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

WIELOBARWNA PEREŁKA

 

'Czechmark Trilogy' to przepiękna odmiana krzewuszki wyselekcjonowana w Czechach odznaczająca się widowiskowymi kwiatami o niezwykle intensywnej barwie. 

 

Pierwsze kwiaty są koloru białego i dość szybko przebarwiają się na różowo, a następnie na czerwono. Odmiana prezentuje się niezwykle okazale ponieważ w jednym momencie roślina pokryta jest ogromną ilością trójbarwnych kwiatów! Całość kompozycji dopełniają zielone liście, które doskonale podkreślają wyjątkowe zabarwienie krzewuszki.

 

Dorosłe egzemplarze osiągają 80-100 cm wys. Ich gęsty, zwarty pokrój rośliny oraz łatwość w uprawie daje szereg możliwości jej zastosowania. Jest idealna do wszelkiego rodzaju kompozycji (również pojemnikowych) i nasadzeń pojedynczych oraz grupowych.  Doskonale wygląda w połączeniu z się z z innymi odmianami krzewuszek, berberysamipęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter a także na formowane żywopłoty.

 

Krzewuszki preferują stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, gleby żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Wykazuje dużą odporność na mrozy. Miododajne kwiaty przyciągają do siebie kolorowe motyle!.
 
Zobacz jak pięknie krzewuszka prezentuje się w ogrodzie

 

 

Sadzonki krzewuszki Czechmark Trilogy oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

 

Główne zalety krzewuszki  'Czechmark Trilogy':
  NOWOŚĆ
  Widowiskowa odmiana o biało-różowo-czerwonych kwiatach
  Świetnie komponuje się z  z innymi odmianami krzewuszek
  Uniwersalne zastosowanie, łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały, różowy, czerwony V-VI 80 -100 cm słońce, półcień 3l