Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z dodatkowym rabatem, które będziemy wysyłać wiosną. Sprawdź szczegóły.

K-N

Krzewuszka cudowna 'Marjorie | Weigela florida

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
23,90 PLN
Ilość
Jedna z najpiękniejszych krzewuszek, bardzo dekoracyjna odmiana. To silnie rosnący krzew o przewieszających się pędach, o szerokim rozłożystym pokroju dorastającym do 2 metrów wysokości i 2 metrów szerokości. Wyróżnia się wielobarwnością kwiatów, co jest największym jej atutem. Kwiaty są różowe i białe, dodatkowo zmieniają barwę w czasie rozwoju na kremową i ciemnoróżową. Są zebrane  w wiechy, które wyrastają w kątach liści na zeszłorocznych pędach. Krzew kwitnie obficie. Pierwsze kwiaty pojawiają się na przełomie maja i czerwca, czasem ponawiają kwitnienie jesienią. Kwiaty osadzone są w kątach liści pojedynczo lub po kilka, mają kształt dość dużych dzwonów o długości około 4 cm. Posiada zaostrzone, eliptyczne liście w kolorze ciemnej żywej zieleni.
Preferuje żyzne, przepuszczalne, umiarkowanie wilgotne podłoże. Jest tolerancyjna, na przeciętnej glebie poradzi sobie równie dobrze. Odpowiednim stanowiskiem będzie miejsce słoneczne lub lekko zacienione. W pełnym cieniu będzie źle rosła, słabo kwitła, liście się nie wybarwią. Dobrze znosi przesadzanie. 
Może być uprawiana na żywopłoty, polecana do nasadzeń grupowych lub jako soliter. Stosowana do nasadzeń w parkach, miastach oraz przy domach. Świetnie komponuje się z innymi odmianami krzewuszek, a także z jaśminowcami, żylistkami, kolkwicją.  Doskonale wygląda w połączeniu z się z z innymi odmianami krzewuszekberberysamipęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter a także na formowane żywopłoty.
Regularne przycinanie starszych pędów po kwitnieniu pobudzi roślinę do wzrostu i zapewni regularny pokrój i obfite kwitnienie. Cięcie odmładzające polega na usunięciu starych, słabo rosnących gałęzi. Wycinać je należy wczesną wiosną przy ziemi. Takie cięcie stymuluje roślinę do wypuszczania nowych pędów.

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety krzewuszki 'Marjorie':
Oryginalne różowo-białe kwiaty
Odmiana powtarzająca kwitnienie
Ładnie wygląda w towarzystwie trzmielin i berberysów 
Roślina mrozoodporna, niekłopotliwa i łatwa w uprawie
Idealna do nieformowanych żywopłotów
Podstawowe informacje:
różowo-biały V-VI 1-2 m słońce, półcień 2 l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na obwódki| na rabaty| na żywopłoty
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz