Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Krzewuszka cudowna 'My Monet Sunset'

Weigela florida

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Krzewuszka 'My Monet Sunset'. Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych krzew o wzniesionym, zwartym pokroju dorastający do 150 cm wysokości. Zwraca na siebie uwagę charakterystycznym wielobarwnym ulistnieniem. Liście o eliptycznym kształcie, wiosną w złotawo- różowej obwódce, by na jesień stać się czerwonawo- pomarańczowe. Najmłodsze są zaróżowione, starsze stają się seledynowo-zielone.  Kwiaty dzwonkowate, lekko różowe, rozwijają się na przełomie maja i czerwca.

 
Gęsty, zwarty pokrój rośliny oraz łatwość w uprawie daje szereg możliwości jej zastosowania. Jest idealna do wszelkiego rodzaju kompozycji (również pojemnikowych) i nasadzeń pojedynczych oraz grupowych. Doskonale wygląda w połączeniu z się z z innymi odmianami krzewuszek, berberysami, pęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter a także na formowane żywopłoty.
 
Krzewuszki preferują stanowiska słoneczne lub lekko zacienione, gleby żyzne, przepuszczalne i wilgotne. Wykazuje dużą odporność na mrozy. Miododajne kwiaty przyciągają do siebie kolorowe motyle!
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety krzewuszki 'My Monet Sunset':
  Niespotykane wielobarwne liscie 
  Ładnie wygląda w towarzystwie trzmielin i berberysów 
  Roślina mrozoodporna, niekłopotliwa i łatwa w uprawie
Podstawowe informacje:
           
  różowy VI do 1,5 m słońce, półcień 3 l