Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Krzewuszka cudowna 'Pink Poppet'

Weigela florida

Ilość:
18,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.70 kg

RÓŻOWO MI...

 

Krzewuszki to zdecydowanie jedne z najbardziej uroczych krzewów. Odmiana 'Pink Poppet' całe swoje piękno odkrywa gdy zakwitają cudowne, różowe, dzwonkowate kwiaty, które wraz z ciemnozielonym ulistnieniem tworzą niesamowity, bajkowy obraz.  Kwitnie dwa razy w roku: w kwietniu i maju oraz w sierpniu – wrześniu ponawia kwitnienie. Jest ta odmiana karłowata o kulistym pokroju, dorasta do 1 m wysokości.


Krzewuszka jest wprost idealna do tworzenia barwnych kompozycji. Doskonale zgrywa się z innymi odmianami krzewuszek, berberysami, pęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter, do nasadzeń grupowych, a także na niskie, formowane żywopłoty. Może być również uprawiana w pojemnikach.

 

Preferuje żyzne, przepuszczalne i wilgotne podłoże, ale na przeciętnej glebie poradzi sobie równie dobrze. Odpowiednim stanowiskiem będzie słońce lub półcień. Jest w pełni odporna na mróz. 
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym


 

Główne zalety krzewuszki 'Pink Poppet' :
  Piękne intensywnie różowe kwiaty 
  Odmiana powtarzająca kwitnienie (maj-czerwiec oraz sierpień-wrzesień)
  Świetnie komponuje się z  z innymi odmianami krzewuszek
  Uniwersalne zastosowanie, łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  różowy IV-V/
VII-IX
do 1 m słońce, półcień 3l