Informujemy, iż zakończyliśmy sezon wysyłkowy w roku 2021. Serdecznie dziękujemy wszystkim Klientom za zakupy. Od dnia 2 stycznia 2022 rozpoczynamy przyjmowanie zamówień przedsezonowych, które bedą wysyłane wiosną.Krzewuszka cudowna 'Red Prince' (pojemnik 2 litrowy)

Weigela florida-C2

Ilość:
18,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

CZERWIEŃ JAKICH MAŁO

 

Krzewuszki to zdecydowanie jedne z najbardziej uroczych krzewów. Odmiana 'Red Prince' całe swoje piękno odkrywa gdy zakwitają cudowne, krwistoczerwone, dzwonkowate kwiaty, które wraz z intensywnie zielonym ulistnieniem tworzą niesamowity, bajkowy obraz.  Kwitnie dwa razy w roku: w maju i czerwcu oraz w sierpniu – wrześniu ponawia kwitnienie. Jest ta odmiana o zwartym pokroju, przewieszających pędach, dorasta do 1,5 m wysokości.


Krzewuszka jest wprost idealna do tworzenia barwnych kompozycji. Doskonale zgrywa się z innymi odmianami krzewuszek, berberysami, pęcherznicami lub trzmielinami oskrzydlonymi. Polecana jako soliter, do nasadzeń grupowych, a także na niskie, formowane żywopłoty.

 

Preferuje żyzne, przepuszczalne i wilgotne podłoże, ale na przeciętnej glebie poradzi sobie równie dobrze. Odpowiednim stanowiskiem będzie słońce lub półcień. Zimuje dość dobrze.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Poniżej zdjęcie przykładowej oferowanej przez nas sadzonki.


 

Główne zalety krzewuszki 'Red Prince' :
  Piękne intensywnie czerwone kwiaty 
  Odmiana powtarzająca kwitnienie (maj-czerwiec oraz sierpień-wrzesień)
  Świetnie komponuje się z  z innymi odmianami krzewuszek
  Uniwersalne zastosowanie, łatwa w uprawie i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  czerwony V-VI/
VII-IX
do 1,5 m słońce, półcień 2 l