Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Krzewy liściaste

Wyświetlono: 1 – 18 z 316 wyników

Krzewy liściaste – sadzonki ze szkółki

W naszych ogrodach krzewy liściaste pełnią wiele różnych funkcji. W trakcie kwitnienia stanowią oryginalną dekorację na rabatach kwiatowych, ale mogą też służyć jako naturalny żywopłot lub tło dla mniejszych roślin. W sklepie Florini znaleźć można szeroką ofertę krzewów liściastych, które sprawdzą się w każdym ogrodzie. Wśród nich są popularne i pięknie wyglądające rośliny, takie jak kalina. Sadzonki można wybrać również spośród nieco mniej znanych odmian. Wszystkie odznaczają się przy tym wysoką wartością ozdobną. Posiadamy także inne rodzaje roślinności o nietypowym wyglądzie np. płonący krzew. Jest to niezwykle efektowna i barwna roślina.

Krzewy kwitnące sadzonki – miododajne rośliny ogrodowe

Od kilku lat w ogrodach coraz częściej można spotkać pięknie kwitnące Budleje Dawida. Ten trend to rosnąca świadomość pasjonatów ogrodnictwa, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne są miododajne krzewy kwitnące i ich sadzonki dla malejącej liczby owadów zapylających. Charakterystyczny dla tych roślin jest stożkowaty kwiatostan złożony z drobnych pojedynczych kwiatów. Budleje Dawida to rośliny, które preferują żyzną i lekko przepuszczalną ziemię. Obecnie w naszej ofercie posiadamy:

To tylko niektóre sadzonki krzewów z szerokiej gamy oferowanych przez nas sadzonek miododajnych krzewów, do których należą Budleje Dawida. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się odmiana Budleja Dawida 'Flower Power', która charakteryzuje się różnobarwnym ombre widocznym na dużych kwiatostanach. Poza tymi odmianami można również wybrać bardzo dekoracyjne rośliny, jak krzewuszka. Sadzonki tego krzewu miododajnego pozwolą stworzyć w ogrodzie piękną i przyjazną bioróżnorodności aranżację.

Krzewy liściaste idealne na żywopłot

Nasz sklep oferuje krzewy do ogrodu różnego typu. Oprócz kwitnących krzewów ozdobnych w ofercie posiadamy również sadzonki roślin, które doskonale sprawdzą się jako wysokie i niskie żywopłoty. Choć dotychczas to rośliny iglaste częściej wybierane były na takie stanowiska, to obecne trendy bardzo mocno się zmieniły. W tej chwili to z mieszanek krzewów liściastych powstają fantazyjne i barwne żywopłoty. Ciekawe kompozycje z pewnością uda się stworzyć, zestawiając kolorowe berberysy. Jeśli zaś marzysz o owocowym zakątku, oferujemy także borówkę. Sadzonki z pewnością szybko się ukorzenią i wkrótce będzie można cieszyć się ich smakiem oraz pięknymi liśćmi, które urozmaicą krajobraz ogrodu.

Różnorodne kwitnące rośliny do cienia

Dostępne w naszej ofercie kwitnące rośliny do cienia i nie tylko, cieszą się dużą popularnością. Do najchętniej wybieranych można zaliczyć: Berberys Thunberga 'Maria' i Berberys Thunberga 'Orange Sunrise' te krzewy ozdobne dorastają nawet do 1,5 m wysokości. Wyższe żywopłoty można uzyskać, sadząc bez czarny 'Black Beauty' lub piękny Głogownik 'Red Robin'. Wielbiciele niewielkich żywopłotów, które w ogrodach pełnią rolę dekoracyjną mogą wybierać spośród ciekawych gatunków krzewów, takich jak: Berberys Thunberga 'Diabolicum' lub Berberys Thunberga 'Admiration'. Jeśli w twoim ogrodzie nie ma za wiele słońca, polecamy zainwestować w rośliny ogrodowe do cienia. Ich wybór jest spory, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Jedna z opcji to Budleja. Sklep Florini oferuje jej różne rodzaje. Natomiast w przypadku bardziej wymagających aranżacji, doskonale sprawi się skalnica i jej sadzonki. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem i zakupów.

Kwasolubne krzewy kwitnące – sprzedaż online

Przeszukując nasz oferujący rośliny ogrodowe sklep, znaleźć można wiele krzewów, które do wzrostu potrzebują odpowiedniego podłoża. Do krzewów liściastych, które wymagają zakwaszonej gleby, można zaliczyć dostępne w naszym sklepie hortensje, Kiścień 'Rainbow', a także bogato kwitnące azalie. Do najbardziej okazałych zaliczają się:

Te reprezentacyjne krzewy idealnie sprawdzają się na wrzosowych rabatach w połączeniu z innymi roślinami kwasolubnymi. Kwaśną glebę preferują także inne pięknie prezentujące się rośliny, np. borówka. Sadzonki popularnych odmian również proponujemy naszym klientom. Wśród nich znajdują się takie, które poza wartością jako krzewy owocowe pięknie ozdobią ogród. Przykładem może być borówka wysoka ‘Bluecrop’. Nasz sklep internetowy oferuje sadzonki krzewów liściastych i nie tylko. Zapoznaj się z naszym asortymentem i skorzystaj z możliwości zakupów online.