Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Azalie japońskie

Wyświetlono: 1 – 12 z 12 wyników

Azalie japońskie - kwitnące krzewy ogrodowe

Azalie japońskie to krzewy z rodziny wrzosowatych, które charakteryzują się bardzo wolnym wzrostem i ogromną ilością kwiatów, która pojawia się w maju. Azalie japońskie należą do niskich krzewów, a ich ogromna ilość odmian, które mają swoje odzwierciedlenie w kolorystyce, sprawiają, że są niezwykle atrakcyjną ozdobą każdego ogrodu. Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i wybierz azalie japońskie do swojego ogrodu.

Sadzenie i uprawa azalii japońskich

Azalii japońskie to krzewy, które potrzebują odpowiedniego stanowiska. Najlepszym dla nich miejscem będą półcieniste stanowiska lub bezpośrednio nasłonecznione. Gleba, w której powinny być posadzone sadzonki krzewów, powinna być żyzna i przepuszczalna o odczynie kwaśnym. Do wzrostu azalie japońskie potrzebują odpowiedniego nawodnienia. Jeśli na danym stanowisku nie ma kwaśnej gleby, która jest niezbędna do wzrostu rośliny, można w sposób sztuczny utworzyć rabatę dla kwiatów kwasolubnych. Wystarczy wybrać część ziemi i na jej miejsce umieścić torf. Można również zakwaszać glebę, korzystając ze specjalnych nawozów.

Azalie japońskie - jak o nie dbać?

Azalie japońskie to krzewy do ogrodu, które wymagają zainteresowania i opieki ze strony właścicieli ogrodów. Kwaśny odczyn gleby i nawodnienie to jedne z niewielu warunków, które trzeba zapewnić azalii japońskiej. W czasie suszy lub, gdy wybierzemy dla krzewu miejsce bardzo nasłonecznione, należy pamiętać o częstym i obfitym podlewaniu. Ważne jest również nawożenie tej rośliny, które wykonujemy na początku okresu wegetacji, aby pobudzić ją do kwitnienia. Kolejne nawożenie możemy wykonać na koniec sierpnia. Pomoże ono zawiązać pąki na kolejny sezon. Obfite kwitnienie można zapewnić również poprzez przycinanie przekwitłych kwiatów, które wykonujemy około 2-3 tygodnie po zakończonym kwitnieniu. W ten sposób roślina będzie miała czas na regenerację i nie będzie kierowała energii do wytworzenia owoców. Jeśli wiesz już, jak dbać o azalie japońskie, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu, w której znajdziesz krzewy kwitnące — sadzonki.

Popularne odmiany azalii japońskich - rośliny ogrodowe sklep

Azalie japońskie to piękne rośliny, które stanowią wspaniałą ozdobę ogrodu w okresie wiosennym. Jeśli chcesz ożywić swoje wiosenne rabaty i zależy Ci na pięknych roślinach, które każdego roku zasypią się burzą pięknych kwiatów, to sprawdź ofertę krzewów, która dostępna jest w naszym sklepie:


W naszym sklepie znajdziesz również inne krzewy, które stanowić będą element dekoracyjny w ogrodzie. Poznaj naszą ofertę i skorzystaj z możliwości, jakie daje sprzedaż wysyłkowa.