Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Borówki amerykańskie

Wyświetlono: 1 – 8 z 8 wyników

Borówki amerykańskie - krzewy owocowe do ogrodu

Właściciele ogrodów bardzo chętnie sadzą przeróżne krzewy owocowe. Do tego zacnego grona w ostatnich latach dołączyły borówki amerykańskie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem i sympatią zarówno dzieci jak i dorosłych. Niewiele osób jednak wie, że krzewy te wymagają odpowiedniej pielęgnacji, aby mogły każdego roku cieszyć swoich właścicieli licznymi i smacznymi owocami. Poznaj naszą ofertę i skorzystaj ze sprzedaży wysyłkowej, która dostępna jest w naszym sklepie internetowym.

Jak sadzić i uprawiać borówki amerykańskie?

Borówki amerykańskie to krzewy do ogrodu, które preferują kwaśne gleby torfowe i nasłonecznione stanowiska. Są też w stanie przetrwać w zwykłym podłożu, jednak bez systematycznego zakwaszania nie rosną zbyt okazale. Najlepszym sposobem na sadzenie borówki amerykańskiej jest zakup ziemi torfowej i wykopanie dużego dołka, który będzie 2 lub 3 razy większe niż bryła korzeniowa. W dołku tym umieszczamy ziemię torfową, a później sadzamy do niej borówkę amerykańską. Te krzewy owocowe znane są również z ze sporych wymagań jeśli chodzi o nawodnienie. W okresie suszy należy pamiętać o ich bardzo obfitym podlewaniu. Już średniej wielkości krzewy mogą potrzebować nawodnienia w postaci nawet 10 l wody dziennie. Aby utrzymać stałą wilgotność, gleby borówki wartości ściółkować korą.

Rośliny ogrodowe sklep - pielęgnacja borówek amerykańskich

Pielęgnacja borówki jest niezwykle ważna, aby zbierane plony były satysfakcjonujące każdego roku. Przycinanie to najważniejszy zabieg pielęgnacyjny, który jest obowiązkowy w przypadku borówek. Młode krzewy powinny być nieznacznie przecinane. W ich przypadku powinno się lekko skracać jedynie końcówki pędów, aby borówka mogła się rozkrzewić. Borówka owocuje na pędach 2 i 3-letnich. Z uwagi na to starsze pędy powinny zostać usunięte. Takie zabiegi przeprowadzane każdego roku, wzmocnią roślinę i pobudzą ją do wytwarzania nowych i mocniejszych pędów. Sadzonki krzewów, które nie zostały posadzone w ziemi torfowej, powinny być regularnie nawożone a gleba, w której rosną, powinna być systematycznie zakwaszona. Poznaj aktualną ofertę naszego sklepu.

Borówki amerykańskie - krzewy sprzedaż wysyłkowa

Borówki amerykańskie to wspaniałe krzewy, które powinny się znaleźć w każdym sadzie i ogrodzie. Nasz sklep posiada wiele odmian borówek amerykańskich i są to między innymi:


Nie zastanawiaj się ani chwili dłużej i skorzystaj z oferty, jaką jest sprzedaż wysyłkowa krzewów i innych roślin.