Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Budleje

Wyświetlono: 1 – 18 z 21 wyników

Budleje - uprawa, wymagania i odmiany

Budleja Dawida inaczej omżyn są uwielbiane przez miłośników motyli. Kwiatostany budlei, które pojawiają się w lecie, tworzą magiczną atmosferę, która ma w sobie tajemniczość i bajkowi klimat. Choć to nie jest krzew, który jest łatwy w uprawie, to odpowiednia pielęgnacja gwarantuje długie i obfite kwitnienie. Sadzonki krzewów z pewnością będą wspaniałą ozdobą każdego ogrodu, dlatego nie wahaj się i już teraz zapoznaj się z naszą ofertą!

Jak uprawiać budleje w ogrodzie?

Budleje Dawida to krzewy, które najlepiej czują się na słonecznych stanowiskach. Powinny być też nieco osłonięta od wiatru. Warto pamiętać, że ten krzew nie lubi przesadzania i długa adaptuje się na docelowym stanowisku, jednak gdy miejsce okaże się odpowiednie, to obdarza właścicieli wspaniałymi pachnącymi kwiatostanami. Odpowiednim czasem na sadzenie budlei jest wiosna. Gleba, w której powinna być sadzona budleja, musi być żyzna i dobrze spulchniona. Ten krzew jest wymagającą rośliną, dlatego ważne jest regularne odchwaszczanie jej sąsiedztwa. Obecność nieproszonego sąsiedztwa w postaci chwastów, zagłusza budleje i sprawia, że zdecydowanie wolniej rośnie i słabiej kwitnie. Na obfite kwitnienie ma również wpływ regularne nawożenie, do którego możemy wykorzystać kompostownik lub specjalny nawóz przeznaczony do nawożenia tego typu krzewów.

Pielęgnacja budlei - czy krzewy trzeba przycinać?

Krzewy kwitnące takie jak budleja wymagają odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku większości krzewów kwitnących potrzebne jest cięcie, które wpłynie na kwitnienie krzewu i pobudzi roślinę do wzrostu. Budleja to krzew kwitnący na tegorocznych pędach, dlatego cięcie wykonujemy wczesną wiosną. Polega ono na skróceniu pędów zeszłorocznych na wysokości około 7 cm od starego drewna. Aby przedłużyć kwitnienie tej rośliny, warto również systematycznie usuwać zaschnięte kwiatostany. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem sadzonek krzewów budlei, to nasza oferta z pewnością wyda Ci się niezwykle korzystna.

Budleje - krzewy sklep internetowy

W ofercie naszego sklepu znaleźć można wiele gatunków krzewów kwitnących, które ozdobią nie jeden ogród i rabaty kwiatowe. Do najciekawszych odmian budlei możemy zaliczyć


Oczywiście to nie wszystkie z posiadanych przez nas odmian tych pięknych i okazałych krzewów. Jeśli marzy Ci się piękna rabata kwiatowa z gośćmi w postaci pięknych motyli to sadzonki krzewów, dostępne w naszym sklepie idealnie się sprawdzą.